Jak można odbudować górną dwójkę od korzenia niedrogim kosztem?

jak mozna odbudować górna dwójke od korzenia tanim kosztem? Miałam tego zeba robionego i kanał jest w porządku, niby ząb też był zrobiony ale co do czego złamał śie przy korzeniu został tylko kwałek zeba i korzen

Jeżeli dwójka jest drobna, a nad korzeniem zostało trochę tkanek korony (czyli nie jest to sam korzeń, złamany do poziomu dziąsła), to można (po leczeniu endodontycznym) spróbować odbudować ząb materiałem kompozytowym na wkładzie z włókna szklanego. Powodzenie takiego rozwiązania zależy od działających na ten ząb sił i ilości pozostałych tkanek twardych. Jest to opcja ok. 3x tańsza od lanego wkładu i korony porcelanowej (ok. 350 zł +endodoncja), a wykonana z dobrych materiałów- ładna i funkcjonalna.