Jak można pomóc mojej mamie?

Witam. W zeszłym roku wykryto u mamy raka jelita grubego. Operacja,stomia i trzy miesiące dochodzenia do siebie. Potem seria chemii,którą bardzo dobrze zniosla. Okazalo się, że guz jednak się nie zmniejszył i musi przejść kolejną serię. Niestety od maja mama ma bóle brzucha,wzdęcia,zaparcia nawet tygodniowe, przelewanie w brzuchu które słychać w drugim pokoju,brak apetytu,wymioty,gorączka. Jeżdżenie po lekarzach i szpitalach nic nie dało. Mnóstwo badań i tylko środki na przeczyszczenie. Dwa dni temu doszły duszności i po raz kolejny mama trafiła do szpitala. Dopiero teraz zdiagnozowano niedroznosc jelita cienkiego. Niestety że względu na zły stan i osłabienie po tych miesiącach bez diagnozy mama nie może być operowana. Lekarz kazał przyjechać do szpitala tylko i wyłącznie jak będzie wymiotować. Mama ma kał w moczu. Jak można pomóc? Lekarz powiedział że może samo się wzrośnie i tyle. Czy jest jakaś szansa na operacje i polepszenie się stanu?

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety na podstawie pani opisu nie można zaproponować konkretnego postępowania leczniczego. Konieczna jest analiza pełnego obrazu klinicznego podczas badania. Niedrożność jelit może być wskazaniem do operacji, ale oceną powinien się zająć zespół lekarzy prowadzących. Mogę jedynie doradzić żeby stosować się dokładnie do zaleceń lekarza prowadzącego i w razie nasilenia dolegliwości udać do szpitala.