Jak można poprawić swój metabolizm?

Czy można poprawić swój metabolizm?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Problemy z przemianą materii można pokonać poprzez odpowiednią dietę i wybieranie produktów, które zawierają np. duże ilości witaminy B6 czy białka. Również stosowanie niektórych przypraw czy dodatków do potraw może poprawić metabolizm. Są to m. in imbir, garcynina a także pieprz i papryka.

Witam serdecznie!
Przemiany metaboliczne zachodzące w naszym organizmie zależą od wielu czynników: środowiskowych, genetycznych, składu, ilości, jakości przyjmowanego przez nasz pożywienia, perystaltyki jelit, wydolności układu pokarmowego...
Do prostych zasad, które mogą poprawić nasz metabolizm należą:
-jedz 5 posiłków dziennie o stałych porach dnia co 3 godziny
-nie zaczynaj dnia bez pierwszego śniadania
-spożywaj małe porcje posiłków a często
-pamiętaj o błonniku regulującym perystaltykę jelit
-zastąp białe pieczywo ciemnym
-2-3 razy w tygodniu spożywaj grube kasze, suche nasiona roślin strączkowych
-codziennie spożywaj produkty mleczne
-urozmaicaj swoją dietę
-pamiętaj o świeżych warzywach lub owocach
-unikaj stresów
-PAMIĘTAJ O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
W centrach dietetycznych dostępne są także odpowiednie suplementy, które wspomagają przemianę materii jak wysoce skoncentrowane błonniki, wyciągi z ziół, owoców i warzyw.
Pozdrawiam,
Kłósek Patrycja