Jak można przesunąć okres?

Witam, Chciałam się zapytać o przesunięcie okresu o 2 dni. Biorę tabletki antykoncepcyjne i zostały mi 4 tabletki do końca blistra. Wychodzi, że dostanę okres w środę, a w czwartek mam zajęcia na basenie i wolałabym go nie mieć i dostać w piątek. Jak rozwiązać ten problem? Kamila

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne w schemacie 21 tabletek plus 7 dni przerwy po prostu można nie robić tej przerwy a zacząć kolejne opakowanie. Jeżeli zaś tabletki zawierają w blistrze tabletki palcebo nie należy ich przyjmować i także rozpocząć od razu nowe opakowanie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne w schemacie 21 tabletek plus 7 dni przerwy po prostu można nie robić tej przerwy a zacząć kolejne opakowanie. Jeżeli zaś tabletki zawierają w blistrze tabletki palcebo nie należy ich przyjmować i także rozpocząć od razu nowe opakowanie.