Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak można rozpoznać przyczynę uczulenia?

Jak rozpoznać powód uczulenia. Czy jest ono spowodowane jedzeniem, kosmetykiem lub innym czynnikiem chemicznym? Odczyn alergiczny jest na skórze pod oczami - opuchnięcie, zaczerwienienie, podrażnienie, świąd i a następnie silne wysuszenie skory. Same oczy nie są zaczerwienione, nie łzawią, nie swędzą i nie pieką. Objaw jest jedynie na skórze pod oczami. Jak szybko uczulenie powinno ustąpić gdyby było od kosmetyku? Czy można być uczulonym na Elektrofumigator na komary, czy może on być przyczyną?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Wita serdecznie, uczulonym można być na niemal wszystko, również na środki chemiczne odstraszające komary. O tym, na co konkretnie jest Pani uczulona powiedzą testy alergiczne, które wykonuje lekarz alergolog. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy