Jak można spowodować, aby penis stanął do końca?

  Witam, mam problem taki, iż podczas chęci współżycia z partnerką mój penis nie chce być twardy... Na żadne sposoby nie jest to możliwe nawet, gdy partnerka próbuje go pobudzić. Czy jeśli jest to spowodowane nadmierną i zbyt częstą masturbacja to czy można temu jakoś zaradzić, aby był twardy? Czy samo przestanie się masturbować wystarczy? Jeśli to jest przez masturbacje to jaki może być przypuszczalny okres, aby wszystko wróciło do normy? Ta sprawa strasznie mnie przygnębiła i nie wiem jak mogę temu zaradzić, dlatego proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jedną z przyczyn niepełnego wzwodu może być zbyt dużo częstotliwość masturbacji.

Myślę, że w Pańskiej sytuacji warto w pierwszej kolejności spróbować ograniczyć masturbację co powinno rozwiązać problem.

Jeżeli jednak problem pozostanie warto udać się do specjalisty.

Przyczyn niepełnej erekcji może być wiele.
Mogą to być problemy na podłożu zaburzeń funkcjonowania i wtedy warto udać się do urologa by sprawdzić czy nie ma dodatkowych czynników zaburzających wzwód.
Problem też może wynikać z zaburzeń na tle emocjonalnym i w takiej sytuacji pomocna może okazać się wizyta u seksuologa.

Pozdrawiam!