Jak można szybko schudnąć?

Witam mam 159 wzrostu i waze 69 kg chiałą bym zgubic 14 kg do konca wakacji. obecnie jestem w trakcie diety odchudzanie na zawołanie w wersji turbo jem 6 posiłków dziennie co 2 godziny w tym same warzywa, owoce, jajka, sery, drób. Nie jem chleba i ziemiaków nic smażonego z panierkami i sosami.Pije dużo wody niegazowanej dziennie do 4 litrów. Co mogła bym jeszcze zrobić zeby zgubisz tłuszcz z brzucha, boczków, ud i pupy moze sa jakies skuteczne ćwiczenia?? Robiłam brzuszki ale gdzies czytałam w internecie ze najpierw trzeba schudnąć dopiero ćwiczyc bo mięśnie zrobią sie pod tkanką tłuszczowa a wałek i tak zostanie. W mojej diecie jest rowniez napisane zeby intensywnie nie ćwiczyc ponieważ spala sie to co sie zjadło a nie tłuszcz ktory sie ma na brzuchu. Wiec nie wiem juz co mam robic prosze bardzo o pomoc!!!
ponad rok temu

Jeśli chodzi o ćwiczenia to każda aktywność fizyczna powoduje spalanie energii dostarczanej z pożywieniem. Jeśli kaloryczność diety jest zbyt niska to ćwiczeń faktycznie nie można wykonywać, ale wtedy nie ma się wpływu na spalanie tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, bo dieta nie odchudza tu i ówdzie, ale wszędzie tam.

Kolejną sprawą jest 14 kilogramów w ciągu dwóch miesięcy. To wychodzi prawie 2kg tygodniowo, co nie jest wskazane ze względu na ryzyko niedoborów pokarmowych, odwodnienie oraz efekt jo-jo. Nie zaleca się diet poniżej 1000kcal, a tylko takie pozwalają na utratę ponad 1kg tygodniowo. Istnieje także ryzyko, że w początkowym etapie takiej diety, efekty około 2kg tygodniowo i więcej będą wynikiem utraty wody, a nie tkanki tłuszczowej.

Ja bym polecała dietę 1200kcal - 1000kcal i aktywność fizyczną najlepiej nie w postaci ćwiczeń siłowych tylko aerobowych, czyli na przykład bieganie, które bardzo przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.