Jak można usunąć mięczaka zakaźnego?

Witam, jakiś czas temu miałem usuwanego mięczaka zakaźnego z podbrzusza przez dermatologa. Dziś w pachwinie znalazłem nowego - wyczułem palcem, gołym okiem ledwo widoczny, dopiero pod lupą zauważyłem, że wygląda jak mięczak. Kupiłem w aptece igłę, nakłułem mięczaka kilka razy. Z uwagi na fakt, że ledwo go widać, wbijałem się kilka razy dla pewności. Wypłynęło trochę krwi, natomiast nie pojawiła się żadna biała zawartość. Nie dało się również go złapać żeby cokolwiek wycisnąć - był za mały. Po wszystkim posmarowałem miejsce jodyną i zakleiłem plastrem. Czy takie działanie powinno przynieść zamierzony skutek i powinien po paru dnia odpaść i zniknąć? Czy może przez to, że pojawiła się sama krew, bez białej zawartości, to to nakłuwanie mogło tylko pogorszyć sprawę zamiast przynieść oczekiwany efekt?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć - możliwe, że mógł to nie być mięczak zakaźny. Co się tyczy samej choroby to jej przebieg jest kilkumiesięczne z dużą zakaźnością oraz tendencją do samozaszczepień. W celu oceny możliwości dalszej terapii najlepiej udać się do dermatologa.