Jak można usunąć włókniaki?

Na ręce mam włókniaka twardego, jest niewielkich rozmiarów, tuż przy kostce przy nadgarstku. Gdy podrażnię go zegarkiem, piecze. Kiedyś miałam usuwany włókniak na odcinku ramiennym ze stanem zapalnym, na udzie. Dodatkowo mam dwa włókniaki na nodze, jednak nie powodują dyskomfortu. Mam skłonność do keloidow i każdy zabieg chirurgiczny to ogromne ryzyko. Jak można usunąć włókniaki?

Szanowna Pani, niestety nie jestem w stanie zbytnio pomóc, być może metoda laserowa bądź krioterapia będą dobrym rozwiązaniem, radziłbym udać się do dermatologa