Jak można wiarygodnie określić czy moje pęcherzyki pękają?

Interpretacja - monitoring cykl Rozpoczęłam leczenie niepłodności w jednym z warszawskich szpitali. Na monitoringu cyklu lekarz stwierdził, że pęcherzyk pękł i obraz który widzi to ciałko żółte. Ze względu na szybkość i w moim odczuciu niedokładność badania udałam się tego samego dnia na USG do innego lekarza, który stwierdził że to co widzi to niepęknięty pęcherzyk z niepełną luteinizacją. Proszę o radę jak można wiarygodnie określić czy moje pęcherzyki pękają i jak stwierdzić który ma rację?

Monitoring cyklu w USG jest najlepszą metodą oceny owulacji. Musi ją prowadzić doświadczony w wykonywaniu USG lekarz, który potrafi zinterpretować mogące wyglądać podobnie obrazy.