Jak można zahartować skórę?

Witam, mam pytanie, od grudnia nabawiłam się chyba jakieś alergi na zimno i pot, jak wyjdę pobiegać na zimne powietrze to mam całą twarz w czerwonych plamach, klatkę piersiową i brzuch, okropnie to wygląda, jakby mnie ktoś poparzył po ciele, dodam, że nigdy nie miałam tego problemu, mimo, że jestem alergikiem, ale jedyny objaw to katar i zażywam clatre lecz nic ona nie daje na skórę , co zrobić żeby to u mnie zlikwidować ? Jakie leki, maście? Jak zachartowac skórę? Mogę ją prowokować np zimnymi kąpielami czy lepiej nie ? Dodam jeszcze że od tego czasu miewam ciagle dyskomfort w oddychaniu, nie napadowo, lecz przewlekle wdech (nie świszczy mi oddech, ciągle muszę chrząkać plwocine gęstą , spirometria i RTG ok , ekg prawie ok tylko irrb(byłam u pulmologa i alergologa, nie pomógł żaden niestety, dlatego tu pytam z nadzieją :)

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z dermatologiem. Zaleci on odpowiednie kosmetyki medyczne do pielęgnacji nadwrażliwej skóry. Pozdrawiam.