Jak można zarazić się chlamydią?

Witam, Mam pytanie odnośnie bakterii 'chlamydia'. Czy można się nią zarazić poprzez uprawianie sex'u z tą samą płcią? Mam na myśli płeć żeńską. Jeśli tak, w jaki sposób? I od kiedy zaczyna czuć się objawy tej bakterii? Z góry bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zakażenie dróg moczowo-płciowych przez Chlamydia trachomatis występuje często u aktywnych seksualnie kobiet. Stosunek seksualny kobiety z kobietą także może predysponować do zakażenia. (np podczas używania tego samego wibratora). Objawy jakie mogą się pojawić to krwawienie po stosunku lub międzymiesiączkowe, ból w podbrzuszu, ropna wydzielina pochwowa, śluzowo-ropne zapalenie szyjki macicy i(lub) krwawienie kontaktowe.