Jak można zdiagnozować torbiel włosową?

Witam.Chciałbym zapytać o torbiel włosową.Chirurg stwierdził u mnie taką torbiel choć wcześniej byłem leczony przez tego chirurga urologa i lekarza rodz.na hemoridy.W moim przypadku wyczuwam niewielki jakby guzek zgrubienie w okolicy odbytu jednak nie od strony kości ogonowej tylko od strony worka mosznowego nie ma żadnych wycieków ropy czy krwi boli tylko podczas siedzenia.Trwa to już 3 miesiące.Chirurg chce mi to usunąć. W jaki sposób przekonać się czy to jest to.Czy robi się jakieś badanie?

Magdalena Mroczek

Zazwyczaj postawienie rozpoznania nie wymaga żadnych dodatkowych badań. Przy wątpliwościach diagnostycznych zmianę można ocenić w usg.

Milena Lubowicz

Torbiel piloidalną diagnozuje się poprzez badanie lekarskie, po prostu oglądaniem. Skoro chirurg mówi, że to właśnie to, proszę mu zaufać, gdyż są to osoby, które mają największe doświadczenie w leczeniu tego typu zmian.
Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

przy torbieli włosowej mogą wystąpić takie objawy jak bolesny guza w okolicy kości ogonowej, zaczerwienienie. Może wystąpić gorączka. W przypadku hemoroidów częstym objawem jest krwawienie. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę udać się do innego chirurga.

Pozdrawiam.