Jak można zinterpretować ten opis rezonansu magnetycznego?

Badanie MR odcinka C wykonane jednofazowo w płaszczyźnie poprzecznej i strzałkowej w obrazach T1,T2 zależnych i STIR uwidoczniło: -w badanej pozycji spłycona lordoza szyjna -obniżona w niewielkim stopniu wysokość krążków m-k na poziomach C5/C6,C6/C7 -krążki m-k z cechami małego stopnia odwodnienia -na poziomach C2/C3,C3/C4 małego stopnia uwypuklenia tylnych zarysów pierścieni włóknistych krążków m-k z niewielkim modelowaniem worka oponowego -na poziomie C4/C5 szerokopodstawnie uwypuklony tylny zarys pierścienia włóknistego krążka m-k, który razem z zaostrzeniami tylnobocznych krawędzi trzonów zwęża wejścia do otworów m-k i otwory -na poziomie C5/C6 tylna duża szerokopodstawna wypuklina krążka m-k (/szerokopodstawna przepuklina), która uciska worek oponowy, razem z zaostrzeniami tylnobocznych krawędzi trzonów zwęża wejścia do otworów m-k i otwory z modelowaniem odpowiednich korzeni nerwowych -na poziomie C6/C7 tylna centralnoprawoboczna przepuklina krążka m-k i szerokopodstawna wypuklina pierścienia włóknistego, wtórnie do dyskopatii i zaostrzeń tylnobocznych krawędzi trzonów uciśnięty worek oponowy, zwężone wejścia do otworów m-k i otwory, w większym stopniu po str.prawej z modelowaniem odpowiedniego korzenia nerwowego -kanał kręgowy w płaszcz.strzałkowej na poziomie C4/C5 zwężony w wym.AP do ok. 8-9mm , na poziomie C5/C6 zwężony w wym.AP do ok.6mm; na poziomie C6/C7 zwężony w linii pośrodkowej do ok. 6-7mm, po str.prawej do ok. 4mm -trzony kręgowe o zachowanej wysokości z zaostrzeniami/osteofitami na krawędziach -szyjny odcinek rdzenia modelowany na poziomach C5/C6, C6/C7, poza tym nieuciśnięty, bez uchwytnych zmian ogniskowych w wykonanym badaniu MR Wnioski: -cechy dyskopatii -poza tym i szczegóły jak wyżej w opisie

Szanowny Panie, wymagana jest pilna konsultacja neurochirurgiczna. Wynik jest nieprawidłowy. Wypukliny krążków międzykręgowych mogą powodować silne dolegliwości bólowe oraz zaburzenia neurologiczne. Pozdrawiam