Jak mu pomóc? Jak odblokować jego serce?

Poznalam wspanialego faceta ,pokochalam go z wzajemnoscia. Jednak on nie chce byc ze mna poniewaz czuje straszna blokade i strach przed byciem w zwiazku.. ponad rok temu zostawila go dziewczyna z ktora byl kilka lat. Teraz on wlozyl maske "podlego czlowieka'' wiem ze jest wspanialy i wrazliwy ale sam sie hamuje przed uczuciami. jak moge mu pomoc ? prosze mi pomoc wiem ze jemu tez zalezy na mnie:(

KOBIETA ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Takie sytuacje są zawsze bardzo trudne, ale niestety musi się Pani uzbroić w cierpliwość. Prawdopodobnie Pani przyjaciel potrzebuje więcej czasu i nie jest jeszcze gotowy na kolejny związek. Rok czasu to w gruncie rzeczy nie tak długo, a dobrze to o nim świadczy, że nie rzuca się w wir emocji i zapomnienia, ale chce najpierw "domknąć" sytuację z przeszłości.

Moim zdaniem potrzeba czasu, nie pośpiechu. Aby zaangażować się w nowy związek i zamknąć przeszły potrzeba przede wszystkim chęci Pani znajomego, a kiedy przyjdzie odpowiedni moment sam o tym Pani powie bądź np. skorzysta z psychoterapii. Może Pani natomiast szczerze zapytać chłopaka jak ważna jest dla niego relacja z Panią, a jeśli zależy mu na Pani prędzej czy później zdecyduje się otworzyć i "zaryzykować". Cytując Edwarda Stachurę: "Tylko dajcie mu czas, Dajcie czasowi czas (...)"
(wiersz "Czas płynie i zabija rany")
Pozdrawiam serdecznie i proszę być dobrej myśli!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty