Jak nabrać dystansu do jedzenia?

Witam. Nazywam się Monika. Od ok.roku zaczełam zwracać uwagę na swoje ciało, nie mam nadwagi ale źle się czuje w swojej sylwetce dlatego zaczęłam duża uwagę przykuwać do tego co jem. Codziennie licze kalorie, patrzę na odpowiednie zbilansowanie posiłków, ciągle myślę o tym jaki by przygotować niskokaloryczny i zdrowy posiłek, mam wyrzuty po objedzeniu się, rezygnuje z jedzenia z chłopakiem by nie zjeść niczego tuczącego.Czuję, że to mnie przerosło, chce nabrać dystansu do jedzenia.Proszę o pomoc

Dzień dobry. Myślenie o tym co jemy w dzisiejszym świecie to jest super rzecz, byle by nie popaść w przesadę.Zamiast liczyć kalorie , może lepie skupić się na aktywności fizycznej.
Ruch poprawia nasze samopoczucie ,wyzwala uczycie zadowolenia i pięknie modeluje naszą sylwetkę. Jeśli jesteś młodą , szczupłą osobą wystarczy że zrezygnujesz ze słodkich napojów , fast foodów i słodyczy a liczenie kalorii stanie się zbędne.

Dorota Kozak Dietetyk, Szczecin

Witam,

Pani Moniko proszę pamiętać że w dobrze zbilansowanej diecie znajdują się białka zwierzęce, roślinę, węglowodany, tłuszcze, minerały i witaminy. A więc prze wszystkim należny jeść różnorodnie. W zdrowej diecie nie powiano zabraknąć: warzy, owoców, mięs ( jeżeli dba Pani o line drób, indyk, cielęcina), ryb, kasz, makaronów z semoliny, pieczywa pełnoziarnistego, nabiału.

Po za tym posiłki należny spożywać mniejsze a częściej, najlepiej 5.Potrawy smażone zstąpić na gotowane, duszone bądź pieczone w rękawie bez tłuszczu.

Zrezygnować z fast-foodów, nadmiaru słodyczy, słonych przekąsek. Prowadzić aktywny tryb życia, ćwiczyć.

Przestrzegając tych zasad będzie Pani odżywiać się zdrowo i samopoczucie powinno się poprawić.

Gdyby potrzebowała Pani indywidualnej diety zapraszam www.twojadobradieta.pl

Pozdrawiam
dietetyk online