Jak nabrać masy mięśniowej?

Witam! Mam 14 lat, ważę 60 kg i mam 180 cm wzrostu. Jestem mężczyzną. Uprawiam Kick- Boxing. Trenuje na Ławeczce z gryfem i obciążeniem. Mam określony trening. Nie jem zbyt dużo słodyczy. Moim problemem jest waga, chciałbym "podnieść" swoją wagę do co najmniej 65 kg. Bardzo proszę państwa o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Polecam artykuł w naszym serwisie. Aby przybrać na wadze w rozsądny sposób nalezy odpowiednio dobrać racje żywieniowe, szczególnie w przypadku uprawiania dość intensywnego sportu. Dieta oparta na węglowodanach z pewnością może być w tym przypadku odpowiednia.

Witam,
Jednym ze sposobem na podniesienie wagi jest regularne jedzenie posiłków nawet co 2 godziny oraz zwiększenie ich wielkości. Możesz w diecie wykorzystać produkty o wyższej zawartości tłuszczu np. zamiast chudego twarogu zjedz tłusty lub mleko o większej zawartości tłuszczu. Jesteś osobą aktywną fizycznie, dlatego Twoja dieta powinna być bogata w węglowodany złożone, one dają energię do ćwiczeń. Wzbogać swoją dietę w makarony, kasze, ryż, pieczywo. Zwiększeniu masy mięśniowej sprzyja dieta bogatsza w białko, dlatego wybieraj produkty mleczne, mięsa (głównie drób), ryby.
Pozdrawiam