Jak nabyć zaufania do świata?

Jak nabyć zaufania do świata? Nie nauczyli mnie tego w dzieciństwie! Mama nie miała do mnie zaufania z racji tego, że walczyłam z jej piciem! Jak terapia może mi pomóc? Bardzo się boję świata zewnętrznego, tego, że coś mi się zs chwilę stanie! Jakie są reguły świata zewnętrznego?

Żeby zaufać, trzeba niestety zaryzykować. Ryzyko wiąże się z tym, że albo się coś uda albo nie. Może zdarzyć się zatem tak, że Pani zaufa "światu" i się Pani rozczaruje, a może też zdarzyć się tak, że nabędzie Pani doświadczeń do puli "świat jest bezpieczny i godny zaufania". Od Pani zależy, czy mimo trudnych doświadczeń (i być może więcej doświadczeń w worku "świat nie jest bezpieczny") zaryzykuje Pani nabywaniem innych, mówiących o tym, że warto ufać. Czy terapia może pomóc? Są dowody na to, że tak :-) Powodzenia

Dzień dobry, zmianę stosunku do świata może pani osiągnąć uczestnicząc w terapii. Polecam psychoterapię grupową dla osób DDA. Pyta pani jakie są reguły tego świata - myślę że różne i będzie je pani poznawała całe życie, jak każdy człowiek. W życiu w pewien sposób ryzykujemy każdego dnia, ale nie ma innej drogi niż po prostu żyć. Pozdrawiam.