Jak najbezpieczniej zakładać prezerwatywę?

witam! chciałam się zapytać czy można zajść w ciąże jeżeli przy zakładaniu prezerwatywy wydziela sie jakiś płyn z penisa i jakieś niewielkie ilości mogły zostać przeniesione przez palce na prezerwatywę? jak najbezpieczniej ją zakładać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Należy zwrócić szczególną uwagę na to czy dłoń trzymajaca prezerwatywę jest czystą i czy nie miała kontaktu z płynem preejakulacyjnym.