Jak najłatwiej zrzucić brzuch?

Witam Mam 15 lat, ważę 57kg przy 164cm wzrostu.  Największym moim problemem jest brzuch, nienawidze go. Próbowałam już wszystkiego, różnych diet, ćwiczyłam w domu codziennie, było już i tak ze stosowałam głodówkę.  Czasami udało mi się zrzucić 2 kg ale oczywiście nie z brzucha. Wyglądam tak jakbym miała ciągle wzdęcia.Czy jest na to jakaś skuteczna rada? Może powinnam zastosować jakies suplementy ale nie wiem które bo jest ich bardzo dużo.Proszę o szybką pomoc, bo jest to dla mnie duzy problem. Wstydzę się rozbierać na plaży na lekcjach wychowania fizycznego. O ubiorach dopasowanych nie mam co marzyć bo tylko wtedy widać mój brzuch
15 LAT ponad rok temu

Witam,
Nie ma czegoś takiego jak dieta na brzuch.
Dieta odchudzająca powoduje utratę tkanki tłuszczowej w całym organizmie, a nie tylko tej, zlokalozowanej w rejonie brzucha.
Generalnie osoby z nagromadzeniem tkanki tł. w obrębie jamy brzusznej szybciej reagują na zastosowaną dietę i ćwiczenia, niż te, z nagromadzeniem tłuszczu w okolicy bioder, ud i pośladków.
Jeśli zastosujesz regularne treningi i zaczniesz odżywiać się zdrowo, efekty na pewno się pojawią.
Zamiast diety, radziłabym zacząć więcej się ruszać.

Widoczny brzuszek może być także efektem nieprawidłowej, ciężko strawnej diety.
Z diety należało by wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione, typu fromage, feta, sery zółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka.
Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy, takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa, czy musztarda.
Podobny efekt wywołują warzywa kapustne, czy czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych. Oleje lepiej dodawać jako element surówek, aniżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku).

Wzydmanie brzucha może też występować przy nietolerancji laktozy (cukru mlecznego).
Korzystne może być także zmniejszenie ilości soli dodawanej do posiłków (w celu ograniczenia zatrzymywania się wody w organizmie).

Przykładowe ćwiczenia  na płaski brzuch to: brzuszki proste, brzuszki skośne, skłony w przód do siadu równoważnego,   brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie), prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą, unoszenie miednicy w leżeniu na plecach, "rowerek", zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.
Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha).
- zajęcia na siłowni
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach wprawiających w stan niestabilności, którą trzeba pokonać siłą mięśni)
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha)
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Pozdrawiam