Jak najszybciej pozbyć się tłuszczyku z ud, boder i pośladków?

Witam, mam 15 lat. Mój wzrost to 161cm ,waga to około 50kg. Jestem szczupłą osobą ,od pasa w górę chudzizna nie wspominając już o tali. Natomiast mój problem tkwi w szerokich biodrach ,nabitych udach oraz nie ujędrnionej pupie. Nie jest ze mną az tak tragicznie ale nie mogę na to patrzeć! Na biodrach mam taki zwisający tłuszczyk. Towarzyszy mi także cellulit którego nie mogę się pozbyć! Mam zgrabne nogi i nie mam pojęcia skąd to się wzięło ;/ Jestem ładną dziewczyną i aż łezka w oku mi się kręci, że nie mogę swobodnie wyjść latem na plażę lub w króciutkich spodenkach tak jak moje koleżanki. Jest zima, chętnie bym pobiegała, pojeździła na rolkach, rowerze tylko żeby się tego pozbyć ale teraz to wszystko odpada.. Jest jeszcze basen, ale na basen nie odważę się pójść. Myślałam o łyżwach raz w tygodniu ale nie wiem czy to coś da. Ćwiczę 3 razy w tygodniu na w-f ale niestety żadnego wysiłku na nim ostatnio nie ma :(( staram się ćwiczyć w domu na stoperze oraz skakać na skakance, ponieważ słyszałam, że daje to niezłe efekty... Lubię tańczyć, czy taniec też mi pomoże? Od miesiąca nie jem słodyczy, nie piję napojów kolorowych, staram się pić tylko wodę i zieloną herbatę. Zaczęłam jeść dużo owoców... schudłam, ale mój problem pozostał! Na moich pośladkach są takie wklęsłe dziury i to okropnie wygląda! To jest strasznie nie atrakcyjne! Czy są jakieś owoce i warzywa które wpływają na pozbycie się pomarańczowej skórki i ujędrnienie? Mój chłopak zasługuje na piękną dziewczynę z ślicznym ciałem którego ja nie posiadam :( i przykro jest mi z tego powodu. Jestem młoda i nie chce sobie niczego przez to odmawiać.. Nie mam już pomysłów ale nie brak mi motywacji. Nie poddam się! :) Chcę wyglądać seksownie. Chciała bym jak najszybciej pozbyć się tłuszczyku z ud, bioder i pośladków. Przydało by się też ujędrnić te części ciała żeby wyglądały kusząco w bieliźnie i stroju kąpielowym :) Wiem że to wymaga systematyczności i ciężkiej pracy ale warto jest sie poświęcić dla pięknego ciała :) Chciała bym na ferie pozbyć się tego. Pozdrawiam serdecznie i PROSZĘ O POMOC !

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

W Twoich problemach najskuteczniejsza będzie regularna aktywność fizyczna. Należy zwrócić szczególną uwagę na ćwiczenia, które wymodelują pośladki i uda. Opisy konkretnych ćwiczeń znajdziesz na www.abccwiczenia.pl , np. http://portal.abczdrowie.pl/idealne-posladki-to-mozna-wycwiczyc . Pomocne także będą zajęcia aerobicu.

Każdy ruch jest dobry - taniec, łyżwy, basen, zajęcia wychowania fizycznego w szkole. Korzystaj ze wszystkich możliwości i pamiętaj aby były regularne. Ponadto walkę z pomarańczową skórką można wspomóc dietą. Powinna być ona boga przede wszystkim w warzywa, owoce, przetwory zbożowe z pełnego przemiału (razowy, żytni chleb, całe płatki - np. owsiane, żytnie, grube kasze i pełnoziarniste makarony). Wystrzegaj się białego pieczywa oraz przetworzonych płatków zbożowych (kukurydzianych, pszennych).

Zadbaj aby w Twojej diecie znalazło się chude mięso (m.in. drób bez skóry) oraz mleko i przetwory mleczne. Bardzo dobrze, że zrezygnowałaś ze słodyczy, gazowanych napojów - dostarczają tylko niepotrzebnej ilości tłuszczu i węglowodanów prostych.

Więcej informacji o diecie pomagającej w pozbyciu się celullitu znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/dieta-wspomagajaca-walke-z-cellulitem http://portal.abczdrowie.pl/jakie-jedzenie-powoduje-cellulit http://portal.abczdrowie.pl/jak-pozbyc-sie-cellulitu-za-pomoca-diety .

Pozdrawiam