Jak najszybciej zwalczyć zielony katar u dziecka?

Jak najszybciej zwalczyć zielone gile u dziecka? Jak walczyć z silnym kaszlem nocnym u dziecka? O czym może on świadczyć? W dzień nie ma kaszlu a w nocy dziecko się budzi przez kaszel? Czy Mogę kontynuować podawanie bronhowaxu podczas infekcji?

Milena Lubowicz

Można kontynuować podawanie bronchovaxom. Jeżeli chodzi o katar to jedyne co mogę poradzić to częste oczyszczanie nosa z wydzieliny, nawilżanie śluzówek solą morską/fizjologiczną, ewentualnie przez kilka dni można stosować środki na katar np. Otrivin, Nasivin. W przypadku napadu suchego, męczącego kaszlu można dziecko mocno opatulić i otworzyć okno-zimne powietrze łagodzi kaszel. Gdyby to nie wystarczyło doraźnie można dziecku podać syrop przeciwkaszlowy np. Sinecod. Proszę też pamiętać o wietrzeniu sypialni, szczególnie przed spaniem oraz nawilżaniu powietrza.
Pozdrawiam