Jak należy dawkować Duomox?

Witam, W związku z zapaleniem gardła dostałam od lekarza antybiotyk - Duomox, dawka: 1 tabletka co 12 godzin przez 6 dni,co oznacza że powinnam spożyć 12 tabletek, jednak w opakowaniu jest 20 tabletek. Czy jest możliwość że lekarz się pomylił i powinnam skończyć całe opakowanie? Czy lekarz może zalecić krótszy okres spożywania tego leku?I moje drugie pytanie: ile dni po zakończeniu kuracji powinnam odczekać aby móc spożywać alkohol? Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc, 28 lat

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, można stosować antybiotyk krócej, zależy to od danej jednostki chorobowej - często antybiotyk przyjmuje się 7 dni. Po zakończeniu kuracji może Pani spożywać alkohol.