Jak należy leczyć CIN 3?

Witam. Bardzo proszę o odpowiedź. Wynik cytologii: 3 gr, zmiany śródnabłonkowe małego stopnia(CIN I, cechy infekcji HPV-L-SIL) Lekarz przepisał gynalgin i gynoflor oraz kontrolę cytologiczną za 6 miesięcy. Boję się wirusa hpv, a raczej tego, że to groźny typ i zaraziłam nim partnera. Mam czekać pół roku czy zrobić badania w kierunku hpv w celu określenia jego typu? Dodam, że jeśli mam wirus to noszę go napewno ponad 3 Lata. (w tym czasie zero kontaktów płciowych)

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą ginekologii onkologicznej.