Jak należy leczyć nadżerki przełyku?

Dzień dobry, zdiagnozowano u mnie nadżerki przełyku. Czy są jakieś leki bez recepty, którymi można owe nadżerki wyleczyć? Nadżerki są efektem przyjmowania dużych ilości leków przeciwbólowych (napięciowe bóle głowy, obecnie leczone ale długo niestety zaniedbane i przez to te leki).
KOBIETA, 41 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

o polecenie leków oraz inne zalecenia dotyczące postępowania przy nadżerce przełyku najlepiej poprosić lekarza, który Panią diagnozował. Konieczne jest bowiem ocena nadżerki i dostosowanie do niej odpowiednich leków.

Zdaniem naszej ekspertki nadżerkowe zapalenie przełyku leczy się zazwyczaj lekami z grupy inhibitorów pompy protonowej. Oprócz tego ważne jest również stosowanie odpowiedniej diety, zrezygnowanie z używek oraz zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych.

Posiłki powinny być spożywane regularnie, pamiętając o tym, aby ostatni z nich był zjedzony co najmniej 2-3 godziny przed położeniem się do łóżka. Warto ograniczyć cukier, owoce cytrusowe, gazowane napoje, ostre przyprawy, herbatę oraz kawę.

Poniżej znaleźć można odpowiedzi na pytania z podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-nadzerkowe-zapalenie-przelyku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyleczyc-nadzerke-przelyku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-wygojeniu-sie-nadzerki-przelyku-zniknie-promieniujacy-bol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.