Jak należy leczyć te bóle kolan?

Dzień dobry. Przychodzę z zapytaniem o problem z kolanami. Mam 19 lat. I od ponad 3 lat doskwiera mi ból kolan. Na początku był on podczas trenowania, udając się z tym do lekarza stwierdził że to przeciążenie. Dlatego zrezygnowałam z jakich kolwiek sportów ze względu na silne bóle. Tak czy siak ból dalej był najpierw w prawym potem w obydwu kolanach. Poszłam drugi raz do lekarza, stwierdził że nic złego z kolanami się nie dzieje i że to wina tego że prawa noga jest krótsza o 3 cm od lewej. Wczoraj wyszłam na spacer złapał mnie ogromny ból w prawym kolanie, całe kolano i troche pod kolanem. Ból promieniuje i jest największy przy chodzeniu i siedzeniu. Nogi nie dam rady całkowicie wyprostować, a jak próbuje to ból się nasila na całą noge. Robiąc kilka kroków cały czas w tym kolanie coś mi strzyka. Nie jest spuchnięte ani sine. Jest lekko czerwonawe. Co mam z tym robić?

Dobry wieczór.

Aby leczyć opisane bóle trzeba wiedzieć jaki jest powód tych opisanych dolegliwości.

W pierwszej kolejności udać się do dobrego ortopedy który podejdzie do objawów rzetelnie a mianowicie dokładne badanie fizykalne połączone z diagnostyką obrazową i laboratoryjną z krwi.

Brak informacji czy miała Pani wykonaną diagnostykę obrazową która jest podstawą w opisanych objawach już nie wspominając o diagnostyce laboratoryjnej z krwi.

Najlepszym rozwiązaniem będzie ortopeda sportowy.

Proszę pamiętać, że schorzenie np nie urazowe, takie jak przeciążenie stawów lub choroba zwyrodnieniowa nieleczone, mogą doprowadzić do trwałych problemów i obniżyć sprawność ruchową.

Pozdrawiam