Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak należy postępować po rozbijaniu kamienia moczowego?

Witam. Będę mieć w przyszłym tygodniu rozbijanie kamienia w moczowodzie. Zabieg ma być wykonany endoskopowo a później mam mieć założony cewnik DJ na około 3 tyg. Moje pytanie dotyczy pracy. Czy mogłabym z takim cewnikiem pracować. Mam pracę biurowa nie fizyczna więc czy mogłabym normalnie pracować czy raczej muszę zrezygnować z pracy do wyciągnięcia cewnika? Natomiast jak wygląda później sprawa po wyciągnięciu cewnika?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry.
Zabieg usunięcia złogi z moczowodu metoda endoskopowa w skrócie URSL to zabieg mało inwazyjny.Większość pacjentów dość szybko może wrócić do pracy po zabiegu aczkolwiek wprowadzanych dodatkowo cewnik do moczowodu podczas zabiegu/nie zawsze jest wprowadzany/ może powodować objawy podrażnieniowe pecherza moczowego co niestety czasami może uniemozlic wykonywanie jakiejkolwiek pracy.Proponuje aby otrzymała Pani zwolnienie lekarskie na około tydzień czasu a potem sama będzie Pani czułą czy należy je przedłużyć.
Modrzewski Tomasz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy