Jak należy prawidłowo stosować lek Izotek?

Witam. Przyjmuję lek Izotek 20mg dziennie na wzrost 185 cmi 98kg. Trądzik występuje na plecach i jest nasilony, a na twarzy średnio. Jest to dobra dawka, chciałbym się skonsultować z innym dermatologiem.

Lek. Paweł Szadkowski

Dawkowanie p.o. ustala się indywidualnie. Początkowo 0,5 mg/kg mc./d. Dawka zwykle stosowana wynosi 0,5–1 mg/kg mc./d.. Długotrwała remisja oraz częstość nawrotów choroby zależą bardziej od całkowitej podanej dawki niż od czasu trwania leczenia lub dawki dobowej. Wykazano, że przekroczenie dawki całkowitej 120–150 mg/kg mc. nie daje żadnych dodatkowych korzyści. Sugeruję w pierwszej kolejności omówić leczenie ze swoim lekarzem prowadzącym.