Jak należy prawidłowo zażywać lek Emanera?

Dzień dobry, lekarz zalecił przyjmowanie Emanery 40 mg 2 razy na dobę ze względu na refluks żołądkowo-przełykowy. Rano na czczo i wieczorem. Problem polega na tym, że zgubiłem kartkę z zaleceniami i nie wiem, czy wieczorem lek ma zażywać przed czy po kolacji a także ile powinna wynosić przerwa między posiłkiem a przyjęciem leku. Półgodziny? Godzinę? Czy Emanerę można łączyć z Clatrą, witaminą D K2 i magnezem B6?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Można łączyć z tymi lekami. Proszę lek przyjąć przed kolacją.