Jak należy stosować Metformax?

Witam, mam PCOS. Lekarz zlecił branie Metformaxu 2 razy dziennie po jednej tabletce (jedna tabletka 500 mg). Kazał brać przed śniadaniem i przed kolacją. Spotkałam się z opinią że ten lek powinno się brać po jedzeniu? Czy to prawa? Powinno się brać przed czy po jedzeniu?

Lek. Paweł Szadkowski

Ten lek należy stosować podczas posiłku lub bezpośrednio po nim.