Jak należy stosować Thyrozol mając 35 lat?

Thyrozol dawkowanie- Choroba Gravesa Basedowa. Witam, mam pytanie odnośnie dawkowania Thyrozolu. Miesiąc temu zdiagnozowano u mnie chorobę Gravesa Basedowa i poza propanololem biorę Thyrozol 20mg. W szpitalu i po wyjsciu miałam brac tabletkę Thyrozolu 20mg 2 razy dziennie. Wczoraj byłam na kontroli u Endokrynologa z nowymi wynikami. Są już lepsze i lekarka powiedziała, że teraz ustalamy najmniejszą skuteczną dawkę żeby wyniki były ok, ale patrzę a mam zapisaną dalej tą samą dawkę 2 tabletki na dzień po 20mg. Czy możliwe, że lekarka pomyłka się wpisując dawkowanie i powinnam się jeszcze upewnić co do tej dawki? Czy dalej taka powinna być. Wynik Ft4 miesiąc temu 32,47 (norma 12,00-22,00)- podwyższony Wynik teraz 8,50 (norma 12,00-22,00)- zaniżony. Lewy płat się troszkę zmniejszył, prawy jest podobny do tego sprzed miesiąca. Czy nie powinnam mieć zmniejszonej dawki Thyrozolu skoro ft4 tak spadlo?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z endokrynologiem i dopytać co miała na myśli.