Jak należy zaplombować zęba po pęknięciu?

pęknięta górna 6 Ząb jest przeleczony kanałowo, nie boli, po wypadnięciu starej plomby okazało się, że jest pęknięty pionowo i rozsunięty. Wygląda jakby były dwa zęby. Od strony policzka jest cała stabilna ścianka zęba a od podniebienia pozostał 1 korzeń który się przesunął. Dentysta zabezpieczył je osobno. Co robić, można temu jakoś zaradzić??? Zaplombować razem czy osobno???

Magdalena Szpala

Witam,
W takiej sytuacja należy wykonać zdjęcie zębowe. Jeśli złamanie sięga delikatnie pod dziąsło ząb mozna sprobowac odbijać na wkładzie. Jeśli jednak złamanie jest pionowe a linka złamania sięga głęboko pod dziąsłem to niestety najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie takiego zęba.
Jednak tylko badanie kliniczne przez lekarza może dać odpowiedź na Pani problem.
Pozdrawiam,
Lek.dent. Magdalena Szpala, Puławy