Jak namówić męża na wizytę u lekarza?

Mąż ma lat 49, 5 lat temu miał załamanie nerwowe, wtedy podjął leczenie, ale szybko się zniechęcił... przerwał leczenie. 3 lata temu zachorowałam ja - choroba nowotworowa, musiałam w związku z tym przejść cały ciężki cykl leczenia, po którym udało mi się wrócić do normalnego życia. Podczas swojej "walki" nie zwracałam uwagi na męża, który skrzętnie skrywał przede mną swój wewnętrzny stan. Ostatnio przyznał mi się, że właściwie życie już Go nie interesuje, nie widzi żadnego celu, nic już mu się nie chce. Próbowałam namówić Go na wizytę u lekarza psychiatry. Niestety, ze skutkiem negatywnym...

Witam!

Proszę spróbować odwrócić nieco 'kota ogonem' i zasugerować mężowi, że to Pani nie radzi sobie z problemami, że z powodu wycofania się męża czuje się Pani bardzo samotna, zagubiona i potrzebuje pomocy specjalisty. Jednocześnie proszę poprosić męża o towarzyszenie w terapii. Chodząc z Panią na terapię, mąż siłą rzeczy będzie musiał brać w niej udział.

Zwykle jest tak, że z własnego dobrostanu łatwiej zrezygnować, trudniej jednak wziąć na siebie odpowiedzialność za złe samopoczucie bliskiej osoby.

Życzę powodzenia!