Jak namówić męża na wizytę u psychiatry?

a wiec dowiedziałam się już że mąż powinien się skontaktować ze specjalistą psychiatrii ale jak go do tego zmotywować bo temat jest już od około 2 lat nawet raz był już zapisany ale coś tam wymyślił

Warto wiedzieć, że istnieją chorzy, których nie udaje się przekonać do leczenia. Jeżeli nie stwarzają zagrożenia dla otoczenia, mogą nigdy nie poddać się leczeniu. W sytuacji zagrożenia trzeba wzywać pogotowie i dokładnie podać argumenty, które spowodują zabranie chorego do szpitala bez jego zgody. Istnieje również droga sądowa, tzw. postępowanie wnioskowe.

Szanowna Pani,

nie można nikogo pełnoletniego zmusić do leczenia inaczej, jak nakazem sądowym, ale może Pani poczytać ten artykuł: http://online.synapsis.pl/Co-robic-gdy-bliska-chora-psychicznie-osoba-nie-chce-sie-leczyc/

Mówi on o powodach, dla których ludzie nie chcą chodzić na terapię oraz jak wzbudzać i podtrzymywać w nich motywację do skorzystania z pomocy.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org