Jak namówić osobę chorą, że powinna porozmawiać z lekarzem?

Jak namówić osobę chorą że powinna porozmawiać z lekarze? Podczas gdy twierdzi ona, że nic jej nie jest. Śpi całymi dniami, budzi się wieczorami, straciła pracę, nie chce rozmawiać z nikim z rodziny, odpowiada zdawokwo, wyłącza telefon. Proszę o poradę.

Konieczna jest rozmowa twarzą w twarz, gdzie bezpośrednio omówi się sytuację. W pewnych sytuacjach, skuteczne może być pozwolenie tej osobie na wzięcie swoich spraw w swoje ręce, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie. To wszystko zależny od konkretnej sytuacji.
Pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam. Takiej osobie dorosłej nastawionej negatywnie i odmawiającej pomocy ciężko jest pomóc. Dopóki nie zagraża swojemu życiu to niewiele można zrobić. Ale może trzeba czasem trochę ostro podejść z taką osobą w rozmowie.
Magdalena Brabec

Dobry wieczór:)
Uważam ,że trzeba porozmawiać może to jednak nie załatwić problemu i wtedy spróbować poprosić o wizytę domową psychiatrę jak i psychologa .