Jak naprawić relacje z partnerem po zdradzie?

Witam... zdradzalam swojego partnera/narzeczonego/mężczyznę mojego życia z którym mieszkam i planuje całe życie. Z tamtej znajomości nie potrafiłam się wyplątać, byłam zastraszona, wystraszona, bałam się konsekwencji ze strony tamtej osoby, bałam się, że nie będę mieć spokoju tak czy inaczej, bałam się odrzucenia ze strony mojego narzeczonego, odtrącenia, rozstania na zawsze... chciałam Nas "chronić" ? Byłam z tym sama. Nie jestem osobą asertywną, nie umiem stawiać na swoim i mówić "nie". Poddawałam się choć wcale tego nie chciałam. Narzeczony tego nie rozumie... nie rozumie moich wyjaśnień....Jak strach może być powodem... co mam zrobić... nie chcę kłamać Jemu o innych powodach skoro ich nie ma...

Wyobrażam sobie, że trudno Pani w obecnej sytuacji. Ma Pani poczucie winy oraz czytam, że pani decyzjom towarzyszy strach. Przed czym jest ten strach? Pani partner może czuć się niepewnie, być zły, rozczarowany. Być może pomocny będzie czas dla Was, ale zastanowiłabym się nad psychoterapią indywidualną, tak by mogła Pani w przyszłości nie tylko rozumieć mechanizmy, wzorce, które Panią kierowały, ale i podejmowała takie decyzje, z których byłaby Pani zadowolona. Pozdrawiam. Joanna Marciniak