Jak nastolatek może schudnąć?

Ważę 73 kg, mam 170 cm wzrostu i 14 lat. Jestem mężczyzną i jestem uczniem. W tygodniu mam tylko 3 godziny wf-u. Wcześniej próbowałem, ale nic z tego nie było. Mój jadłospis to rano śniadanie - 2 kanapki albo talerzy płatków, do szkoły nic nie borę; w szkole przebywam jakieś 7 godz. dziennie; po powrobie do domu jestem strasznie głodny. Jem bardzo duże ilośi obiadu z dokłatkami. O 17 znów mnie dopada głód i znów się napycham, o godzinie 9 jem kolację też się opycham. Czy jest możliwe żebym ważył jakieś 60 kg albo nawety 58 kg. Jak tak, to proszę o pomoc i wskazówki, nie wim w jakich porac jadać i co jadać, aby schunąć. Jestem bardzo obtłuszczony. Proszę o pomocy. DZIĘKUJĘ.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Ponieważ jesteś młodym człowiekiem, nie powinieneś zaczynać diety na własną rękę. Zanim się na nią zdecydujesz, niezbędna jest konsultacja lekarska i sprawdzenie, czy nie ma przeciwwskazań do jej stosowania. Warto także zdiagnozować przyczynę problemu.

 Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zacznij ruszać się więcej (co najmniej 30 minut dziennie).

Zastosowanie może mieć także:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło);
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego makaronu, brązowego ryżu, kasz - wydłużają uczucie sytości);
• włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców;
• ograniczenie dodawanego cukru;
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.;
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.);
• włączenie do jadłospisu ryb.

KONIECZNIE ZABIERAJ DO SZKOŁY II ŚNIADANIE.
Może to być kanapka z chudą wędliną i warzywami, jogurt z płatkami muesli i owocami, batonik zbożowy, owoce. Przerwy między posiłkami są zbyt długie. Powinieneś zjadać ok. 5 posiłków dziennie, a między każdym powinna być ok. 3-godzinna przerwa.

Pozdrawiam