Jak nauczyć dwulatka korzystania z toalety?

Wiatm. Jak nauczyc 2 letnie dziecko korzystania z toalety i informowania o swoich potrzebach zalatwienia sie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podejmując próbę oduczenia dziecka siusiania do pieluchy należy pamiętać, że nie wolno go do niczego zmuszać. Zbyt silna presja może przynieść odwrotne rezultaty od zamierzonych i nasza pociech na długi okres zniechęci się do podjęcia nauki korzystania z toalety. Kiedy próby oswojenia z toaletą nie przynoszą rezultatów lub budzą stanowczy opór dziecka, lepiej z tym poczekać do odpowiedniego momentu. Maluch musi w naturalny sposób dojrzeć do chwili pożegnania z pieluchą.