Jak nauczyć dziecko, aby informowało o chęci wypróżnienia?

mui syn ma 2lata i 7 miesięcy i niechce wołać siusiu i kupkę iak go nauczyć

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma na to jednej sprawdzonej metody. Należy tłumaczyć i pokazywać dokładnie co i jak powinno się robić w toalecie. Czasami pomocne są kolorowe gadżety typu nocnik, czy papier toaletowy np że zwierzątkami.