Jak nauczyć niemowlaki leżenia bez płaczu?

Witam. Jestem mama dwoch pięciomiesięcznym bobasów, którzy gdy pozostaną sami w lezaczkach, zaczynaja krzyczeć i płakać, z rzadkimi wyjątkami, kiedy zainteresują sie telewizorem. Jak nauczyć ich leżenia bez mojego zainteresowania nimi.

Witaj
Włączanie TV 5 miesięcznym niemowlętom, to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić.
Dzieci nie mogą leżeć w leżaczkach, bo nie mają możliwości ruchu, przewracania się. Trzeba je zostawiać w kojcach, lub dużych łóżeczkach, w których będą miały swobodę. Ciesz się, że masz mądre dzieci, które protestują na taką sytuacje i nie pozwalają się obezwładniać.
U dzieci w tym wieku płacz, jest jedyną formą PROTESTU, WOŁANIA O POMOC, OBECNOĄĆ DOROSŁEGO, CZY WOŁANIEM O JEDZENIE.
Nie reaguj na to zdenerwiwaniem, a postaraj się traktować to, jako "rozmowę" dzieci z Tobą
Pozdrawiam i życzę cierpliwości. Jeszcze tylko kilka miesięcy i będziesz miała 2 wspaniałych DUŻYCH dzieci.
L Plisiecka