Jak nauczyć sześciomiesięczną córeczkę troszkę samodzielności?

Witam serdecznie! Moja półroczna córeczka nie chce spać sama w łóżeczku ani sama się sobą zająć. W dzień śpi w łóżeczku, ale w nocy u nas w łóżku, ponieważ jak się obudzi w swoim łóżeczku to wpada w histerię i nie można jej niczym uspokoić. W dzień bawi się sama na podłodze, ale pod warunkiem, że mnie widzi. Jak tylko zniknę jej z pola widzenia to zaczyna płakać. Nic nie mogę przy niej zrobić w domu, ponieważ mi jej szkoda jak zaczyna płakać i zaraz do niej biegnę. Ja wiem, że dziecko nie może rodziców rozstawiać po kątach, ale po prostu serce mnie boli jak moja córcia płacze, a ona to wykorzystuje. W sumie to nawet czasami nie jest płacz tylko krzyk. Już sama nie wiem jak ją oduczyć tych złych nawyków. Bardzo proszę o pomoc

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Trudno mówić o samodzielności tak małego dziecka. Proszę pamiętać, że dziecko jeszcze długo będzie Pani potrzebowało i dawało temu wyraz. Domyślam się, że jest Pani zmęczona zachowaniem dziecka, zwłaszcza w nocy i dlatego najlepiej będzie jeśli skontaktuje się Pani z psychologiem dziecięcym, który opowie jakie są potrzeby rozwojowe maluszków i jak poradzić sobie z tzw. " błędnym kołem" , w którym tkwicie.

Dobrze jest przyzwyczajać malucha do przebywania samemu, gdy ma zapewnione bezpieczeństwo: łóżeczko, kojec, pokój bez zagrażających przedmiotów oraz wyjście np. do kuchni czy łazienki nie trwa zbyt długo. Dobrze jest mówić do dziecka, śpiewać piosenki itd., oraz bardzo często zaglądać do maluszka. Proszę starać się, wiedząc, że dziecku nie dzieje się krzywda, nie przybiegać na każde zakwilenie, co niewątpliwie wzmacnia zachowanie.

Pozdrawiam