Jak nawiązać relacje z kobietami?

Dzień dobry mam poważny problem . Mam 25 lat i nie mam dziewczyny i zresztą nigdy nie miałem. Czuję się przez to potwornie źle i nie mogę spać w nocy , ponieważ cały czas o tym myślę. Nie wiem czy to że mną jest jakiś problem? . Wszyscy znajomi w moim wieku już kogoś mają, A ja ciągle sam . Mam przez to depresje i nie mam pojęcia co ż tym zrobić. Bardzo proszę o pomoc i ewentualne uwagi . Z góry dziękuję.

Witam.
Niestety nie mam możliwości szybko Panu pomóc np. dając jakieś rady. Pewnie niejedną Pan otrzymał, a niekoniecznie pomogły.
Z jakiegoś powodu trudno jest Panu iść dalej w dorosłe życie i realizować takie zadania, jak wybór partnera i rozpoczęcie życia we dwoje.
Jeżeli w dalszym ciągu Pańska sytuacja się nie zmieniła proszę się udać do doświadczonego psychoterapeuty. W Krakowie ma Pan dużą możliwość skorzystania z takiej pomocy. Polecam szczególnie pracę w podejściu analitycznym lub psychodynamicznym. Oba te podejścia, oprócz świadomych, biorą również pod uwagę nieświadome przyczyny naszych trudności. Zrozumienie motywów nieświadomych często powoduje zmianę w naszym życiu. Może Pan rozważyć, czy nie udać się do mężczyzny- terapeuty (być może czułby się Pan swobodniej omawiając różne tematy).
To, że kieruję Pana do psychoterapeuty nie musi oznaczać, że problem jest bardzo głęboki. Jednak osoba z takim wykształceniem dysponuje właściwymi kompetencjami, by razem z Panem postarać się rozumieć, dlaczego trudno jest się Panu związać.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam
Temat jest wielowątkowy i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję konsultacje u doświadczonego terapeuty , aby przyjrzeć się temu, co jest przyczyną opisanych objawów. Bo nie to, co się nam przydarza jest naszym problemem, ale to, jak na to reagujemy.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam Pana
Możliwe, że przyczyną Pana problemów z nawiązaniem
Relacji z kobietami jest niska samoocena oraz lęk
przed byciem odrzuconym.
Często też przykre doświadczenia z przeszłości uniemożliwiają
nam nawiązywanie relacji z ludźmi, a zwłaszcza z płcią przeciwną.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy dotrzeć do źródła
Pana problemu i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do omówienia problemu z psychologiem.
Psychoterapia pozwoli Panu spojrzeć na siebie
i na kobiety z odpowiedniej perspektywy,
a także wzmocnić poczucie własnej wartości
a także nawiązywać właściwe relacje z ludźmi i z kobietami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Bardzo przeżywa Pan obecne trudności. Porównania z rówieśnikami, którzy są w związkach jeszcze bardziej Pana dołują. Towarzyszy Panu zastanawianie się, co jest nie tak - zapewne ma Pan niskie poczucie własnej wartości? To jedynie moje przypuszczenia, ponieważ nie znam Pana. Zalecałabym jednak skorzystanie z pomocy psychologiczno-psychoterapeutycznej, w celu przepracowania obecnych trudności.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA