Jak nie dopuścić do rozwoju zakrzepicy?

Witam mam 26 lat, od jakiegoś czasu (ok roku) choruję na zakrzepicę lewej nogi. Lekarz przepisuje mi zastrzyki Clexane, tabletki venoruton forte i maści z heparyną. Ostatnio zauważyłam że te zastrzyki mi już nie pomagają i zaczyna atakować mi prawą nogę :( Co moglabym zażywać aby nie dopuścić do jeszcze większego rozwoju zakrzepicy, na jakie leki powinnam zmienić te zastrzyki? Bardzo proszę o poradę.

Witam serdecznie, ma Pani odważnego lekarza, który nie boi się kontroli NFZ nt. przewlekłego stosowania Clexane. Rozumiem, że chodzi o zakrzepicę żył głębokich (w zakrzepicy żylaków lek ten jest na 100% odpłatności). Dawka lecznicza leku to przeliczenie masa ciała pacjenta=ilość leku w miligramach, podajemy tak wyliczoną dawkę co 12 godzin, po 1-3miesiącach można ograniczyć dawkę do 70-80% wyjściowej. Leki anternatywne to Acenokumarol, Warfin, Arixtra lub Xarelto. Proszę nie zapominać o kompresjoterapii. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog