Jak nie przybrać zbyt dużo na wadze w ciąży?

Witam, zawsze miałam nadwagę,około 10 lat temu zgubiłam 20 kg. 8 kg wróciło po rzuceniu palenia. W przyszłym roku będziemy z mężem starać się o dziecko. Mam pewne obawy związane z tyciem w ciąży. Czytałam, że kobiety które miały nadwagę tyją znacznie więcej w ciąży- czy to prawda? Od początku roku zgubiłam kilka kg, jestem pod opieką dietetyka- nabrałam zdrowych nawyków żywieniowych. W jaki sposób mogę zapanować nad przybieraniem na wadze w tym okresie? Czy mam na to wpływ, czy to już regulują hormony? Pozdrawiam.

witam nie do końca ma Pani na to wpływ, prawidłowa dieta to podstawa ale nie uda się Pani w pełni zapanować nad wagą