Jak nie stresować się ciągłymi awanturami w domu?

Witam , mam 22 lata, chciałam spytać jak nie stresować się ciągłymi awanturami w domu które są robione przez moją mamę i jej męża? Mam ciężką depresję przez to bo mnie wyzywają i szarpią , przez nich nie zdałam matury i teraz w maju chce ją poprawić , leków nie brałam bo byłam zdania że póki nie zmienie otoczenia to chyba one nic mi nie dadzą?? proszę o pomoc :( nie mogę zniesc takiego traktowania , strasznie się stresuję i boję się wszystkiego

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza