Jak obcować z osobą chorą psychicznie?

Jak funkcjonować z osoba o zaburzeniach osobowości? Zamieszkałam z taką w wynajętym mieszkaniu. Dziewczyna zachowuje się jak dziecko, chce żeby jej ciągle poświęcać uwagę, robi dziwne miny, dominuje w rozmowie, obraża się, gdy nie jest w centrum uwagi ale w prywatnej rozmowie ciągle narzeka że podnoszę głos - gdy tylko stanowczo wytyczam granice. Nie wiem, czy jest sens ciągnąć ten wynajem, czy taką relację można naprawić czy lepiej zmienić lokatora od razu?

witam, radziłbym zmienić mieszkanie, jeśli osoba z zaburzeniami sama nie chce rozpocząć leczenia to nie będzie Pani w stanie jej pomóc