Jak obliczać wiek ciąży?

Który to tydzień? 30.09 doszło do samoistnego poronienia w bardzo wczesnym stadium. Miesiączki nie dostałam, a doszło do zapłodnienia. Jak teraz liczyć wiek ciąży? Z usg? Czy krwawienie z 30.09 traktować jako ostatnią miesiączkę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby obliczyć przypuszczalny wiek obumarłego płodu musiałaby Pani przypomnieć sobie ostatnią miesiączkę przed tym jak doszło do poronienia. Inaczej nie mamy możliwości tego ustalić. Zwykle do zapłodnienia dochodzi około 14 dni po pierwszym dniu miesiączki ( w tym przypadku tej poprzedzającej poronienie).