Jak obliczyć owulacje?

Witam,
nie mogę obliczyć na kiedy mi przypada owulacja. Mam miesiączkę co 26 dni, na dzisiejszy dzień powinnam mieć owulacje, a żadnego śluzu nie mam. Ostatni okres dostałam 28 kwietnia.

Proszę o odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Owulacja ma miejsce zwykle ok. 14 dni przed pierwszym dniem miesiączki. Same obliczenia nie są jednak precyzyjną metodą wyznaczania tego momentu. Dobrze jest obserwować również śluz szyjkowy i temperaturę ciała. Pokrótce opisałam tę metodę w odpowiedzi na inne pytanie :/pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne. U niektórych kobiet tzw. objaw śluzu nie jest bardzo wyraźny- w czasie owulacji charakter wydzieliny z pochwy zmienia się tylko subtelnie. U nich potrzeba zwykle więcej czasu na naukę rozpoznawania tej zmiany i szczególnie przydatne są pomiary temperatury ciała.
Pozdrawiam serdecznie!