Jak obliczyć w przybliżeniu datę zapłodnienia?

Witam Małżonce spóźnia się okres już 10 dzień, zrobila podwójny test i wychodzi na to że jest w ciąży ! Czy jesteśmy w stanie obliczyć w przybliżeniu datę zapłodnienia ?? Bardzo proszę o odpowiedź Pozdrawiam sd
ponad rok temu

Witam serdecznie. Oczywiście najlepszym wyjściem jest wizyta u ginekologa. Przybliżoną datę zapłodnienia można wyliczyć korzystając z reguły iż po 14 dniach od pierwszego dnia ostatniego krwawienia następuje owulacja. Stosunek mogący być powodem zapłodnienia odbywa się zwykle w tzn dni płodne czyli okres na 3 dni przed i 4 dni po owulacji.