Jak obniżyć poziom LDL?

Dzień dobry, 2 tygodnie temu odstawiłam leki na cholesterol / Vasilip/ i zaczęłam zażywać Ostropest plamisty- dwa razy dziennie po łyżeczce. Wczoraj odebrałam wyniki i HDL - 64,90 mg/dl a LDL 189 mg/dl. Po raz pierwszy mam tak wysoki LDL, zawsze miałam wynik w granicy 90 mg/dl. Czy jest to spowodowane odstawieniem leku na cholesterol, a ostropest zażywam zbyt krótko ijeszcze nie zaczął działać? Oprócz ostropestu piję też codziennie sok z grapefruita. Wizytę u lekarza mam dopiero z tydzień i trochę się niepokoję tak wysokim poziomem LDL.

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to przyczyną odstawienia leków, skoro wcześniej wyniki były w normie. Najlepiej spokojnie poczekać na wizytę, taki poziom LDL przez kilka dni nie stanowi powodu do niepokoju.